Czas rozpocząć przygodę na podstawie
książki autorstwa dr. Aleksandra Majkowskiego
z 1913 r. „Zdroje Raduni”
Zapraszamy do udziału w niezwykłej przygodzie „PrzewoGra – trochę przewodnik, a trochę gra!„
Gra oferuje:
Czy kiedykolwiek marzyłeś, aby odkrywać tajemnicze zakątki Kaszub, poznając jednocześnie ich bogatą kulturę i historię? Teraz masz szansę to zrobić dzięki PrzewoGrze – wyjątkowej grze, która jest jednocześnie interaktywnym przewodnikiem!
PrzewoGra to nie tylko gra, to prawdziwa podróż przez malownicze krajobrazy, wciągające opowieści i fascynujące wyzwania nawiązujące do historii regionu i Polski.
Podążaj śladami dawnych legend, rozwiązuj zagadki, odkrywaj ukryte skarby i naucz się lokalnych tradycji odwiedzając ważne dla historii regionu miejsca. Przejdź do materiałów do pobrania związanych z grą.
Eksploracja i przygoda
Przemierzaj piękne kaszubskie krajobrazy, odkrywając sekrety, które skrywają opisy z książki z 1913 r. „Zdroje Raduni” i okolice w czasach współczesnych.
Wyzwanie
Testuj swoje umiejętności odkrywcy odwiedzając 20 wyjątkowych miejsc związanych z historią regionu. Gra rozpoczyna się i kończy się w Centrum Informacji Turystycznej w Chmielnie.
4. Wróć i opowiedz o swoich doświadczeniach w naszej Informacji Turystycznej i odbierz pamiątkę. Dla wytrwałych podróżników, którzy odwiedzili wszystkie 20 lokalizacji czeka nagroda specjalna!
Jak to działa:
1. Odwiedź Centrum Informację Turystyczną w Chmielnie, pobierz ulotkę z instrukcję PrzewoGry z mapą punktów do odwiedzenia i w drogę… Na ulotce znajduje się kod QR, który odsyła do mapy online, która wskazuje dokładne położenie tabliczek gry terenowej.
Instrukcja prowadzi do ciekawych miejsc, które należy odwiedzić.
2. Będąc już uczestnikiem gry szukaj ilustrowanych tabliczek z kodem QR, które otwierają historyczne nagrania dźwiękowe nawiązujące do przewodnika autorstwa dr Aleksandra Majkowskiego „Zdroje Raduni” z 1913 roku. Nagrania odsłuchiwane w określonych miejscach np. przyrodniczych budują klimat i skłaniają do refleksji.
3. Odsłuchaj nagrania i poczuj zew historii w konkretnym miejscu. Fragmenty książki dla danej lokalizacji pozwolą chociaż na chwilę przenieść się w czasie. Po odsłuchaniu nagrania zobacz jak zmieniła się okolica. Zrób zdjęcie miejsca lub tabliczki na dowód Twojej wizyty w danej lokalizacji. Wsłuchaj się dokładnie w treści nagrań ponieważ nabyta wiedza może przydać się po powrocie do Centrum Informacji Turystycznej w Chmielnie.
Mapa lokalizacji tabliczek
Odszukaj i posłuchaj
Szukaj tabliczek, zeskanuj kody QR i odsłuchaj nagrania – głosy przeszłości z historycznymi fragmentami z przewodnika autorstwa dr Aleksandra Majowskiego „Zdroje Raduni”, który został wydany w 1913 roku. Poniżej prezentujemy wizerunki grafik tabliczek w formie kart. Każda tabliczka zawiera kod QR, który otwiera dedykowany link z nagraniem w miejscu jej położenia.
Miejsce 1
Miejsce 5
Miejsce 9
Miejsce 13
Miejsce 17
Miejsce 2
Miejsce 6
Miejsce 10
Miejsce 14
Miejsce 18
Miejsce 3
Miejsce 7
Miejsce 11
Miejsce 15
Miejsce 19
Miejsce 4
Miejsce 8
Miejsce 12
Miejsce 16
Miejsce 20